CP Company to marka z dużą historią, ale nadal stosunkowo mało znana. Gdzie ją znajdziemy w Warszawie?

Marka CP Company powstała w 1975 roku, a jej założycielem był legendarny projektant Masimo Osti. Początkowo nosiła nazwę Chester Perry, jednak po sporze z marką Fred Perry zmuszona do zmiany nazwy na CP (Chester Perry) Company. Od początków swojej działalności marka czerpała garściami z motywów wojskowych. Nie tylko chodzi tutaj o design, ale także o wykończenie produktu, który znajdował się zawsze na najwyższej półce.

Największym hitem CP Company była kurtka z legendarnymi goglami stworzona w 1988 roku. Później owe gogle przybierały także inne formy. Dzisiaj możemy je znaleźć nawet w bluzach czy czapkach. Do pewnego momentu CP Company było zupełnie niewidoczne na polskim rynku, jednak do czasu. W 2019 roku znany raper Małolat wykorzystał gogle CP Company w swoim teledysku Transfer.

W Warszawie jeszcze niedawno nie można było znaleźć sklepu w którym znajdziemy CP Company. Wszystko jednak się zmieniło w 2019 roku kiedy to powstał Clobber – ambitny projekt skierowany dla casuali, kibiców, a także hypeów. To właśnie tam znajdziemy markę CP Company, z którą firma Clobber ma podpisaną stałą współpracę. Przypominamy, że jest to jedyny sklep w Warszawie z asortymentem tej marki.