Jak założyć swój sklep?

Od 2020 roku, aż dotąd w Polsce powstaje coraz więcej sklepów i przedsiębiorców, którzy zaczynają bardziej inwestować w działalność przez Internet. Czy to prowadzenie strony www z usługami, czy sklepu online z produktami. Według badań przeprowadzanych przez prognoz Sociomantic Labs wskazuje, że licznik kolejnych sklepów i przedsiębiorców wskaże, do końca roku aż 22 tysiące. Rynek e-commerce wykazuje już pewne nasycenie, ale tu nigdy niezabranie miejsca na ciekawą stronę z usługami czy też sklep z produktami. Jak założyć taki sklep? I ile on będzie kosztował? Dowiesz, się czytając, ten takowy artykuł.

Pierwszym ważnym elementem przy tworzeniu sklepu to pomysł.

Ów pomysł stworzony przez Ciebie musi być unikalny. Najlepiej na dzisiejszym rynku sprzedaję się odzież, dodatki i akcesoria, obuwia, kosmetyki czy też perfumy, książki, płyty, filmy czy bilety do kina, bądź teatru. Bardzo szybko rośnie też zainteresowanie produktami związane ze zdrowym stylem życia, a też do tego akcesoria dla zwierząt, czyli zoologiczny. Wejście w kluczową branżę może oznaczać duży zysk i przychód, ale jeszcze jest konkurencja, dlatego coraz więcej owych przedsiębiorców szuka takiej niszy, gdzie jest na nią popyt, ale nie ma, w niej zbyt dużej konkurencji warto, się nad tym zastanowić, nie prawda?

Drugim ważnym elementem przy tworzeniu sklepu to oprogramowanie.

Dziś, aby założyć takową stronę nie jest potrzebny żaden programista czy jakieś wielkie zaplecze finansowe. Dobrym i dość tanim rozwiązaniem będą owe platformy e-commerce, które na ostatnich latach zyskały dużą przewagę nad programistami, a też większą rozpoznawalność. Takich platform pojawiło się całkiem dużo i każda oferuje co innego, ale jaką wybrać? Nie musisz, mieć na ten temat wiedzy wystarczy, że spojrzysz na statystyki i co oferuje dana platforma i jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze. Pamiętaj, zwróć też uwagę na cenę, która waha, się od 45 złotych do nawet 100 złotych miesięcznie to od Ciebie zależy, co wybierzesz.

Trzecim ważnym elementem przy tworzeniu sklepu to produkty oferowane na sklepie.

Pamiętaj, że wybierając, platformę zwróć, uwagę ile możesz wystawić produktów, ceny wahają się między innymi właśnie przez to. Jedna z opcji za 12 złotych zaoferuje Ci 100 produktów do wystawienia a inna za 100 złotych aż 2000 produktów. Musisz się zastanowić też czy chcesz od razu posiadać mnóstwo produktów, które mogą się nie sprzedać, czy jako początkujący biznesmen zaoferujesz mniej przedmiotów, ale lepszej jakości. Wszystko zależy od Ciebie. Pamiętaj, że klienci Internetowi kupują po zdjęciach i czytelnych opisach danego produktu.

Czwartym ważnym elementem przy tworzeniu sklepu to musisz się zastanowić czy chcesz magazynować, czy pójść w dropshipping.

Pamiętaj, że wybierając, magazyn musisz, liczyć się z kosztami takimi jak:

– Koszty dostawy

– Koszty produktów

– Koszty magazynowania

Ponadto, musisz, wiedzieć gdzie będziesz takie produkty przechowywał, i czy będzie Cię na to stać, jak sklep przez parę miesięcy może z ledwością wyjść przez to na zero dlaczego? Dość często jest tak, że owe koszty wynoszą ponad 2000 złotych na miesiąc i początkujący e-sklep często nie radzi z takimi kosztami.

Drugą metodą jest Dropshipping, co to jest? Jest to model, który pozwala na podpisanie umowy z hurtownią i za daną kwotę miesięczną oni zajmują się wysyłką do klienta reklamacją odsyłaniem czy też magazynowaniem produktów, często ceny miesięczne owej hurtowni wynoszą od 80 złotych do 100 złotych miesięcznie + cena wystawiona za ów produkt, na który ty sam ustawiasz marżę zysku za sprzedany produkt.

1 thought on “Jak założyć swój sklep?

  1. Obecnie sprawa jest o niebo prostsza, bo można skorzystać z gotowych szablonów sklepów internetowych. Nie ma potrzeby zatrudniania kosztownego programisty.

Comments are closed.